Mēs šodien sākam!

Šodien, 2010. gada 20. janvārī sākas jauna, interesanta un, cerams, ilgstoša un veiksmīga sadarbība ar diviem maniem labiem draugiem - īru seteriem Nelsonu (Neal Wolmar Attraction) un Remī (Remington Wolmmar Attraction). Jauna tāpēc, ka šodien mēs sāksim kopā apgūt jaunu apmācības formu - apmācību ar klikera palīdzību.

Ar Nelsonu esam kopā vairāk kā divus gadus, šobrīd viņam ir 2 gadi un 9 mēneši. Nelsons ir apguvis paklausības iemaņas apmācību laukumā, bet pārsvarā ar viņu esam strādājuši mājas kārtībā. Nelsons zina un pārsvarā labi izpilda komandas "šurp", "sēdi", "guli", "ķepu", "blakus", "lejā" (lai izkāptu no gultas, hehe) un vēl šo to. Viņš saprot, ko nozīmē "ēdīsi?" un "ārā", "ejam", "mežs", "braucam" utt. Būs interesanti, jo Nelsons nav no tiem, kurus ļoti interesē barība. No kārumiem, protams, viņš neatsakās...

Remī pie mums dzīvo pavisam neilgi, viņam tikko palika 4 mēneši, viņš suņu skolā nav gājis, bet jau diezgan labi zina komandu "šurp", "sēdi" un vēl šo to. Nu jau pāris dienas diezgan stabili prasās ārā un barības pielūgsmes ziņā ir pilnīgs pretstats lielajam brālim.

Mans mērķis, uzsākot klikerapmācību, ir mierīgas, harmoniskas attiecības ar maniem suņiem, interesanta kopīga laika pavadīšana un laba sadarbība suņu ikdienas uzvedībā. Pirmā diena, par kuru tūlīt atskaitīšos, ir pagājusi ļoti aizraujoši.

trešdiena, 2010. gada 20. janvāris

Pirmā diena - 2010. gada 20. janvāris

Pirmā diena. No rīta, kad klikeris sagādāts, mēģinu klikšķināt (C) un dot kārumus (K).
NELSONS
No rīta „izklikšķinu” apmēram ½ no Nelsona brokastu porcijas Happy Dog. Nelsons ļoti ieinteresēts visā, kas te tagad notiek. Mēģinu mainīt barības došanas vietu, t.i., no labās, kreisās puses, nometu zemē, pametu gaisā, - viss viņam patīk! Ja pārāk ilgi neklikšķinu, Nelsons iet uz acu kontaktu. Tik uzmanīgu es Nelsonu sen neesmu redzējusi.
Pa dienu mēģinu vēl, bet laikam Nelsonam ēst vienkārši negribas; reaģē uz klikšķi, ja strādāju ar Remī.
Nodalu suņus un klikšķinu ar Nelsonu atsevišķi. Ņem K negribīgi, laikam tiešām negrib ēst.
Vakarā – klikšķinu ar sieru, interese atkal liela. Pamēģinu uzklikšķināt, kad Nelsons guļ man pie kājām, neesam kontaktā, -> Nelss tūlīt pievēršas man un skatās, kur būs kārums. Ja pārāk ilgi neklikšķinu, Nelsons iet uz acu kontaktu.
Pāris reizes izdodas V -> pievēršanās -> C+K
Visu dienu bez balss komandām.

REMĪ
No rīta izklikšķinu ~ 1/3 parastās brokastu porcijas Happy Dog, Remī ir sajūsmā par spēlīti! Mēģinu pamainīt puses, bet tas šim tik ātri nepielec.
Pa dienu ik pa laikam pamēģinu ar barības kraukšķiem, maizīti, sieru, Remī momentā noreaģē uz klikšķi, ja ir tuvumā, un skrien pie manis.
Ja pārāk ilgi treniņa laikā neklikšķinu, kļūst nemierīgs, mēģina lūrēt uz mani.
Pamēģinu ar vārda (V) saukšanu, saprot ļoti ātri, ka V-> pievēršanās -> C+K.
Izejam ārā, kad Remī čurā -> C; kad uzreiz skrien atpakaļ pie manis -> C +K.
Visu dienu bez balss komandām.

KOPUMĀ
Iespaids tāds, ka abi suņi kļūst uzmanīgi un koncentrēti, tikko ir pirmais klikšķis (Nelsons – ja grib ēst). Remī pusi dienas ir gatavs neatkāpties no manis.
Nelsons: acīmredzot jāstrādā vai nu pilnīgi tukšā dūšā, vai ar īpašiem kārumiem, nevis parasto barību. Rīt jāturpina C+K parastās situācijās, nekādu uzvedību negaidot un neprasot. Jāturpina V -> pievēršanās -> C+K, varbūt arī acis (A) -> C+K.
Remī: var strādāt šobrīd laikam ar jebkādu K. Jāturpina parastās situācijas, pie izdevības (ejot ārā, nākot pie manis, A, V) C+K.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru